Bądź świadomy – kochaj siebie vol 2.

Projekt dofinansowany przez Gminę Sosnowiec.

W planach m.in.

1. Spotkania warsztatowe dla rodziców/opiekunów/pedagogów na temat rozwoju seksualnego dzieci i młodzieży.

2. Indywidualne konsultacje dla młodzieży z seksuologiem.

3. Zakup książek z tematyki seksualności, które wzbogacą naszą fundacyjną bibliotekę. Będą dostępne dla młodzieży, ale również dla rodziców i opiekunów.

4. Warsztaty dla młodzieży. Placówki zakwalifikowane do projektu będą mogły wybrać tematy. Co proponujemy w tym projekcje?

a) Ciałopozytywność – czyli body positivity, to zajęcia uczące akceptacji i szacunku dla wszystkich ciał. Bez względu na rozmiar, kolor skóry, wiek czy zgodność z kanonami urody. To nauka cieszenia się z własnego ciała i dbania o nie.

b) Jak dojrzewać i nie zwariować? Czym jest dojrzewanie i jakie są jego fazy? Jakie są różnice w dojrzewaniu emocjonalnym dziewcząt i chłopców? Czym jest dojrzewanie biologiczne? Jak radzić sobie z problemami i jak dbać o ciało w tym okresie? U kogo szukać pomocy?

c) Antykoncepcja szyta na miarę. – Jak rozmawiać z partnerem o antykoncepcji? Kto jest odpowiedzialny za wybór metody i konsekwencje? Jak dobrać antykoncepcję idealną dla siebie? Jakie są zalety i wady antykoncepcji mechanicznej, hormonalnej i chemicznej? Oraz jak oceniamy skuteczność danej metody antykoncepcyjnej.

d) Ryzykowne zachowania seksualne – przyczyny i skutki. HIV, HPV, HCV i inne dodatki. Co skrywają te skróty, jak chronić się przed chorobami przenoszonymi drogą płciową? Jak zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i partnera? U kogo szukać pomocy? Co to jest cytologia?

e) Różne oblicza seksualności – Rozmowa o tożsamości, roli płciowej, orientacji seksualnej. Wykształcenie postaw tolerancji dla osób homoseksualnych, transpłciowych.

Spotkania prowadzone będą przez Seksuologów Klinicznych. Działania prowadzimy na terenie miasta Sosnowiec.

Do 30.04.2021 trwa kwalifikacja placówek do projektu. Od 05.05.2021  do 31.12.2021 odbędą się warsztaty i indywidualne konsultacje.

Chcesz zgłosić placówkę do projektu? Wypełnij formularz  https://forms.gle/6AaADMKdPDQQqPRC8

Jeśli covid będzie chciał pokrzyżować nam plany, w tym roku mu się nie uda. Zmniejszymy grupy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego lub przeniesiemy się do sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.