Ekipa STIM

 Weronika Dryja

Prezes, położna, edukatorka seksualna. Pasjonatka zawodu położnej, orędowniczka karmienia piersią, chustowania, pieluch wielorazowych i porodów naturalnych w zaciszu domowym. Aktywna działaczka na rzecz podniesienia prestiżu zawodu położnej. Edukacja seksualna to jeden z najważniejszych elementów jej życia zawodowego. Współautorka programu warsztatów „Profilaktyka wczesnego rodzicielstwa, ryzykownych zachowań seksualnych i chorób nowotworowych”. Stawia na samokształcenie, stała bywalczyni konferencji i kursów. Członkini Stowarzyszenia Niezależna Inicjatywa Rodziców i Położnych “Dobrze Urodzeni”. Prywatnie mama Kazika.

Aleksandra Gawień-Zych

Na co dzień pracuje w swoim pięknym zawodzie, który jest równocześnie pasją. Propagatorka świadomego macierzyństwa oraz porodów naturalnych (również, a może przede wszystkim w domu:). Jako jedna z „matek rodzicielek” Fundacji STIM dumnie pełni w niej funkcję Wiceprezeski Zarządu. Współautorka programu warsztatów „Profilaktyka wczesnego rodzicielstwa, ryzykownych zachowań seksualnych i chorób nowotworowych”.

Renata Jasińska

Położna z ponad dwudziestoletnim stażem, specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa położniczego. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach, szkoleniach, konferencjach naukowych. Zawód = pasja. Współautorka Poradnika interwencji kryzysowej – położne dla położnych – „Trudne spotkania-trudne rozmowy”, który powstał na potrzeby środowiska położnych w zakresie udzielania wsparcia w sytuacjach trudnych. Pracuje na Sali Porodowej w Sosnowieckim Szpitalu, gdzie wspiera kobiety w tym ważnym momencie ich życia. Jest Ambasadorką akcji Dobre Ręce Polskich Położnych Jeannette Kalyty.
Wyznaje zasadę: „Twój poród – Twój wybór”

Ewa Tobor

Położna od 1996 roku, pracowała w różnych miejscach zaczynając od jednego z nielicznych w tych czasach prywatnych Centrów Medycznych. Pracując rozpoczęła studia na Akademii Medycznej w Lublinie – cudowne 5 lat!!!. W tym też czasie zaczęła pracę jako belfer w Zespole Szkół Medycznych w Bytomiu – super szkoła i miejsce pracy. Zmiany w prawie i tutaj rewolucja zamykanie „Medyka” i kształcenie położnych wskakuje na akademickie tory i zaczyna się jej droga zawodowa w Śląskim Uniwersytecie Medycznym wtedy Akademii. Tam w 2004 roku uzyskuje tytuł doktora nauk medycznych, rozwija się naukowo, publikuje, cały czas działa w Zespole Położnych przy OIPiP w Katowicach i Polskim Towarzystwie Położnych. Kolejna rewolucja w życiorysie to 2009 rok ciąża i zmiana priorytetów. Styczeń 2010 rodzi się prawdziwy Koziorożec w dziewczęcej skórze – jej córka Pola. W czasie urlopu wychowawczego w 2010 odchodzi z etatu w ŚUM, jednocześnie pracując w Wyższej Szkole Zarządzania w Częstochowie. Obecnie pracuje i w ŚUM w Katowicach oraz w WSzZ w Częstochowie. Działa w OIPiP w Katowicach. Kolejne wyzwanie postawione przez młode, ambitne położne, to stworzenie fundacji, za którą  mocno trzyma kciuki, bo w Młodych Położnych drzemie niesamowita energia i siła!!! Wspiera jak tylko może.

Katarzyna Feith

Położna, studia ukończyła na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Wspiera akcje „Lepszy Poród” oraz „Moje Ciało Podarowało”. Jest Ambasadorką akcji Dobre Ręce Polskich Położnych Jeannette Kalyty. Ukończyła także kursy specjalistyczne „Prowadzenie porodu w wodzie”, „Szczepienia ochronne noworodków”, „Szkoła rodzenia” oraz „Akupresura podczas ciąży, porodu i połogu prowadzony przez dr Debra Betts”. Rozpoczęła również kolejny kurs – terapii czaszkowo-krzyżowej. Jest dumna z bycia położną. Prywatnie mama Stacha urodzonego w domu i Tadka urodzonego w wodzie.

Natalia Binecka

Położna, entuzjastka jogi i życia w zgodzie z naturą. Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, studentka Akademii Praktyków Jogi na GWSH w Katowicach. Członkini Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni, które aktywnie działa na rzecz porodów domowych w Polsce. Położnictwo jest dla niej pasją ale również szansą na nieustanny rozwój.