X Międzynarodowy Kongres Medyczny we Wrocławiu!

Gorąco Was zapraszamy na 2  niezwykłe wydarzenia!

Zdrowe społeczeństwo jest efektem optymalnej opieki lekarskiej i… profilaktyki. Wielu chorób moglibyśmy uniknąć, gdyby lekarze i pacjenci przywiązywali wagę do stylu życia i sposobu zdrowego odżywania. Taką tematykę w ujęciu naukowym, z odniesieniami do tradycyjnych systemów medycznych, podejmuje X Międzynarodowy Kongres Medyczny we Wrocławiu.

X Kongres Medyczny „Odżywianie a dieta – w ujęciu medycyny tradycyjnej i współczesnej” to międzynarodowe spotkanie ekspertów w zakresie zdrowego odżywiania. Kongres ma na celu dyskusję pomiędzy tradycyjnymi systemami medycznymi i współczesnym podejściem o tym:

  • jak mądrze wykorzystywać to potężne narzędzie jakim jest codzienne odżywianie w codziennej praktyce lekarskiej,
  • jak pomagać pacjentom z poważnymi chorobami cywilizacyjnymi i nowotworowymi,
  • jak indywidualizować lub dopasować dietę do stanu pacjenta, jego dotychczasowych przyzwyczajeń, możliwości i umiejętności gotowania itp.

Natłok informacji medialnych, krążących mitów i pułapek w zakresie diety, mnogość rozwiązań i pomysłów powodują zamęt i często unikanie tematu odżywiania przez lekarzy i pacjentów. A pacjenci przychodzą po poradę, bo wyposażeni w ogromną popularną wiedzę, nie są w stanie ocenić, które z wzajemnie wykluczających się rozwiązań są tymi właściwymi. X Kongres Medyczny ma za zadanie wskazanie kierunków, jak odnaleźć się w chaosie informacji na temat odżywania – zarówno z perspektywy lekarza, terapeuty, jak i pacjenta. Udział w Kongresie będzie punktowany przez Dolnośląską Izbę Lekarską.

Organizatorzy

Organizatorem X Kongresu Medycznego jest Fundacja Kobieta i Natura od 10 lat podejmująca tematykę profilaktyki w systemie medycznym. Współorganizatorami Kongresu są: Urząd Miejski Wrocławia oraz Klinika Integrative Medical Center. Kongres odbędzie się w centrum konferencji i eventów Stadionu Miejskiego Wrocławia, na 3 poziomach.

Wykładowcy

  • Integracyjne podejście do odżywiania w praktyce medycznej – dr Preeti Agrawal (Polska)
  • Odżywianie wg TCM w chorobach cywilizacyjnych (nadciśnienie, cholesterol, cukrzyca) – dr Claude Diolosa (Włochy)
  • Jak mądrze łączyć tradycyjne (wg ajurwedy) i nowoczesne podejście w profilaktyce i leczeniu? – dr Siri Chand Khalsa (USA)
  • Odżywianie w chorobach nowotworowych: fakty i mity – Prof. Aleksander Herzog (Niemcy)
  • Nieszczelność jelit a współczesne choroby – Prof. Li Jie (Holandia)
  • Kwasy tłuszczowe w dietoterapii wybranych schorzeń – dr Joanna Pieczyńska (Polska)
  • Wpływ emocji na odżywianie – Wojciech Eichelberger (Polska)
  • Rola detoksyfikacji w procesie leczenia dietą – dr Peter Jentschura (Niemcy)

Doskonała profilaktyka czyli Festiwal Zdrowia

X Kongresowi Medycznemu towarzyszy jubileuszowa X edycja Festiwalu Zdrowia, który składa się z 44 jednocześnie odbywających się warsztatów, zgrupowanych w 12 bloków tematycznych: warsztaty kulinarne, medytacje, świadomość emocji, mama i dziecko, zajęcia dla dzieci 4-10 oraz 7-12 lat, oddech i relaks, terapie wschodnie, artystyczne, terapie ruchem, zajęcia dla młodzieży, świadomość ciała.

Oba wydarzenia są działaniami niekomercyjnymi w ramach realizacji działań statutowych Fundacji w zakresie edukacji prozdrowotnej. W 9. edycji wzięło udział łącznie ok. 800 osób z całej Polski i zagranicy. Organizatorzy przewidują, że 10. edycja spotkań dla zdrowia zgromadzi ponad 1000 osób.

Więcej informacji: kobietainatura.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.