Tydzień Godnego Porodu 2016

STIM – Fundacja Edukacji Zdrowotnej oraz MaMotka i Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca 12 marca 2016 roku zorganizowali spotkanie w ramach Tygodnia Godnego Porodu. Tydzień Godnego Porodu to ogólnopolski cykl spotkań dla kobiet organizowany w ramach kampanii „Rodzę, mam prawa” Fundacja Rodzić po Ludzku. Projekt jest współfinansowany z Funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji.

Udział w tym wydarzeniu wzięło ponad 60 osób. Kobiety w ciąży oraz przyszli i obecni rodziców, a także inni zainteresowani tematem standardów postępowania medycznego w opiece okołoporodowej.

Na naszym spotkaniu mówiliśmy o tym,  jakie przysługują prawa kobietom w ciąży, w trakcie porodu i po porodzie na podstawie Standardów Opieki Okołoporodowej. Druga część spotkania pod hasłem „Więź utkana z miłości” to czas, w którym  MaMotka opowiadała o  zaletach noszenia dzieci w chuście. Następnie odpowiedzieliśmy sobie na pytanie „Poród w obiektywie – koszmar wizualny czy eksplozja emocji?”. Pokaz reportaży z porodów przygotowały dziewczyny z FotoSister. Niejedna łza z oka poleciała.

A na deser: Konkurs z nagrodami –  mnóstwo nagrodzonych i zadowolonych uczestników. Nikt nie wyszedł z pustymi rękami, każdy dostał od nas mały upominek 😉

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim przybyłym osobom :) W Was rodzicach, świadomych rodzicach jest potencjał i wiara w wielkie zmiany 😉
Niech moc będzie z Wami!

Dziękujemy również MaMotka, Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca,FotoSister, Studio Mamy, OMatko magazyn świadomych rodziców, Petit,My Sweet Angel – Producent Pościeli Dziecięcej, Medela Polska, Ziaja Polska, Tulik. za zaangażowanie w organizację i za wszelkie przekazane nam dary.
Za pomoc w promocji wydarzenia szczególne podziękowania dla SCOP,Sosnowiec – Centrum Informacji Miejskiej, MUZA, Wiadomości Zagłębia,Tygodnik Twoje Zagłębie.

Dziękujemy również naszej wspaniałej graficzce za wszystko co dla nas przygotowała 😉

Fotorelacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.