Projekt „Decydujesz, pomagamy” TESCO

Udało się!! Nasz projekt „Strach ma wielkie oczy, z nami nic Cię nie zaskoczy” zakwalifikował się do programu „Decydujesz, pomagamy” organizowanego przez TESCO Polska przy wsparciu Fundacji Tesco Dzieciom oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. Teraz dzięki Wam możemy wygrać 5000 zł i zrobić wiele dobrego dla sosnowieckiej młodzieży i ich rodziców.

Jak głosować na nasz projekt?
Robiąc zakupy w sklepach TESCO:
Sosnowiec, ul. 1 maja 21-23
Dąbrowa Górnicza, ul. Królowej Jadwigi 50
Dąbrowa Górnicza, ul. Legionów Polskich 147A
otrzymasz żeton i wystarczy, że wrzucisz do urny oznaczonej naszym projektem 😉

A co zrealizujemy, gdy wygramy?
W 4 gimnazjach w Sosnowcu przeprowadzimy warsztaty dla młodzieży i rodziców.
Tematyka zajęć dla młodzieży:
1. Jak dojrzewać i nie zwariować? Czym jest dojrzewanie i jakie są jego fazy? Jakie są różnice w dojrzewaniu emocjonalnym dziewcząt i chłopców? Czym jest dojrzewanie biologiczne? Jak radzić sobie z problemami i jak dbać o ciało w tym okresie? U kogo szukać pomocy?

2. Strach ma wielkie oczy, czyli… pierwsza wizyta u ginekologa, androloga/ urologa. Jak się przygotować? Co nas może niepokoić? Jak wygląda wizyta? Jak porozmawiać o tym z rodzicami?

3. Kto nie ryzykuje ten nie ma. O ryzykownych zachowaniach seksualnych, ich przyczynach i możliwych skutkach. HIV, HPV, HCV i inne dodatki. Co skrywają te skróty, jak chronić się przed chorobami przenoszonymi drogą płciową? Jak zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i partnera? U kogo szukać pomocy? Co to jest cytologia?

Dziękujemy za każdy wrzucony dla nas żeton!

GŁOSOWANIE TRWA OD 11 MAJA DO 7 CZERWCA!!

tesco tesco2 tesco3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.