Dobre Ręce Polskich Położnych

Z Jeannette Kalytą spotkałam się w lutym 2016r., dokładnie w dniu urodzin mojego syna. 4 lata wcześniej przeżyłam cudowny poród w zaciszu domowym. Nie będę kłamała jeśli napiszę, że postać Jeannette miała na tę decyzję spory wpływ. Już od początku studiów dość często przewijało się na nich nazwisko Kalyta. Jest to przecież najbardziej znana polska położna z prawie trzydziestoletnim stażem! Jest także autorką książki „Położna 3550 cudów narodzin”, którą z całego serca polecam zwłaszcza wszystkim kobietom, na każdym etapie ich życia.

 

Jeannette
Nasze spotkanie miało mieć tylko charakter prywatny – czekałam na nie bardzo długo – aczkolwiek w trakcie rozmowy podjęłyśmy z Jeannette decyzję o współpracy naszych fundacji: Fundacji Dobre Ręce Polskich Położnych i Fundacji Edukacji Zdrowotnej STIM.

logo drpp

Cele DRPP to głównie:

  • wzrost świadomości Polek na temat kompetencji i zakresu opieki położnej nad kobietą i jej rodziną,
  • dobra współpraca pomiędzy położnymi,
  • poprawa jakości narodzin, aby każda kobieta mogła urodzić w poczuciu bezpieczeństwa, szacunku, intymności, otoczona troskliwą opieką dobrej położnej,
  • dzielenie się najlepszymi praktykami w naszym środowisku, dialog z kobietą oraz poprawa wizerunku polskiej położnej i pokazanie prawdziwych położnych z pasją.

Ze wszystkimi oczywiście się zgadzamy!

Pierwszym działaniem była obecność STIM na sosnowieckich targach Rodzice i Dzieciaki. Nasze stoisko było objęte także patronatem DRPP z racji tego, że razem z Renią Jasińską zostałyśmy ambasadorkami fundacji Jeannette. W czasie wystąpienia nasza prezeska Weronika Dryja mówiła o prawach kobiet w ciąży, podczas porodu i połogu, a na naszym stoisku rozmawiałyśmy m.in. o zajęciach w Szkole Taty i Mamy, akcji „Jestem w drodze”, a także odpowiadałyśmy na wiele pytań, na które zwłaszcza położne znają odpowiedź ; )

 

renia i kasia na targach

 

Dzięki współpracy naszych fundacji, kursantki szkoły rodzenia STIM (Szkoły Taty i Mamy) otrzymują w prezencie na koniec kursu sample firmy Chicco. Marka Chicco, która jest sponsorem DRPP podarowała także naszej sosnowieckiej fundacji poduchy do karmienia piersią. Zajęcia dotyczące karmienia piersią zostały nam znacznie ułatwione : )

Już na sam koniec w imieniu całej Fundacji Edukacji Zdrowotnej STIM chciałabym serdecznie podziękować firmie Chicco oraz Fundacji Dobre Ręce Polskich Położnych z Jeannette Kalytą na czele, a także życzyć nam dalszej owocnej współpracy.

P.S.
Jeannette prywatnie bardzo dziękuję!

dedykacja

Kasia Feith

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.