Bezpłatne KTG w Fundacji STIM!

Z okazji Dnia Mamy mamy dla Was promocję! Aż do 28 maja w naszej Fundacji będzie możliwość wykonania bezpłatnych badań KTG przez kobiety w ciąży powyżej 30 tygodnia : )
Zebrane przez urządzenie dane, przekazywane są bezprzewodowo do Medycznego Centrum Telemonitoringu, a badania wykonywane będą przez nasze wykwalifikowane położne : )
Od czerwca będzie możliwość wykonywania badań odpłatnie.
Wszystko to dzięki współpracy z firmą #Pregnabit

www.pregnabit.pl

Zachęcamy do zapisów u Weroniki pod numerem: 796-113-723

Po co wykonuje się KTG?

KTG, czyli kardiotokografia jest jednym z podstawowych badań służących do oceny dobrostanu płodu. W czasie badania nakłada się jedną głowicę na dno macicy, a drugą układa się tak by odsłuchiwała tętno płodu. KTG rejestruje nam zarówno napięcie mięśnia macicy jak i tętno dziecka. Mama może również za pomocą przycisku zaznaczać kiedy maluch się poruszył. Pregnabit dodatkowo rejestruje tętno mamy, aby zminimalizować ryzyko pomyłki czy rejestrowane tętno to tętno dziecka czy mamy. Dzięki tym wszystkim parametrom położne oraz lekarze interpretują zapis i oceniają czy wszystko jest w porządku.

Na KTG zapraszamy szczególnie mamy po terminie porodu, które obowiązkowo powinny mieć wykonywany zapis co drugi dzień. Z KTG skorzystać mogą również mamy, których maluchy wykazują się zmniejszoną aktywnością. Ale jeśli chcesz zrobić badanie bo po prostu czujesz, że potrzebujesz  – zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.